KÜÇÜK ALANLAR İÇİN PARLAK DEKORASYON FİKİRLERİ

Küçük evlerde yaşayanlar her zaman yeni dekorasyon fikirlerine ihtiyaç duyarlar çünkü özellikle çok eşyası olanlar ve kalabalık yaşayanlar için küçük yaşam alanlarına sığmak oldukça zordur. Ama küçük yaşam alanlarını da kusursuz bir estetiğe ve fonksiyonelliğe kavuşturmanın pek çok yolu var. İşte o yollardan 13 tanesini size ilham vermesini umut ederek bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz…  

Çok işleve sahip yataklar

CI NOUVA SAS:  tarz Çocuk Odası

Çok fonksiyonlu yatak modelleri özellikle çocuk odaları ya da misafir odalarında harikalar yaratıyor. Ranza şeklinde üst katı yatak olarak kullanırken altındaki boş alanı ise odanın kullanım alanına ekleştirebilirsiniz. Mükemmel değil mi?

Merdiven boşluklarChasewood Furniture: modern tarz Koridor, Hol & Merdivenler

Merdiven boşlukları her zaman iyi değerlendirmek için eşsiz bir fırsat veren alanlardır. Tabii çoğu evde bu boş alanlar atıl ve kullanışsız boşluklar olarak kalıyorlar ne yazık ki. Oysa ki merdiven altı boşluklarına depolama alanından kütüphaneye kadar pek çok farklı tasarım uygulanabilir. Merdiven altını nasıl değerlendirebilirim? başlıklı yazımızda farklı örneklere yer vermiştik. 

Casas inHAUS: modern tarz Evler
Ev projenizle ilgili yardıma mı ihtiyacınız var?
Bizimle temasa geçin!
ÜCRETSİ̇Z DANİŞMANLİK TALEP EDİ̇N

Avlu ve arka bahçeler

Lagom studio:  tarz Teras

Küçük avlular ya da küçük bahçeler, ya da özellikle İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerdeki apartman dairelerinde karşımıza çıkan apartman boşlukları birer yaşam alanı olarak değerlendirilebilir. Az bir çabayla hem güneşten ve açık havadan faydalanabileceğiniz, hem de oturma alanı oluşturabileceğiniz şık ve modern ek yaşam alanları oluşturmak mümkün.

Çamaşır makinesi

Baños Rom: klasik tarz tarz Banyo

Çamaşır makinenizin banyonuzda ya da evin başka bir yaşam alanında çok yer kaplamasına izin vermeyin. Banyo tezgahını dizayn ederken makineyi de düşünmeniz ve tezgah altında yer kaplamayan bir makine alanı oluşturmanız hem estetik açıdan hem de fonksiyonel açıdan pek çok sorunu çözecektir.

Raflar

Fifty Fifty Furniture: modern tarz Oturma Odası

Fazla raf göz çıkarmaz, bunu unutmayın. Eğer evinizde depolama alanınız azsa duvarlardan ve raflardan yararlanın. Yaşam alanlarınızı daraltmadan depolama alanınızı genişletmenin en kolay ve estetik yolu bu.

Akılcı tasarımlı karyolalar

fpr Studio: iskandinav tarz tarz Yatak Odası

Akılcı bir tasarımla dizayn edilmiş karyola modelleri de son yılların en gözde tasarım ürünlerinin başında geliyor. Etrafı depolama alanı ve raflarla çevrili yatak üniteleri hem estetik hem konfor hem de sıra dışı bir fonksiyonel

Mutfak dolapları için iç tasarımlar

Maple & Gray: modern tarz Mutfak
Kiler olarak kullandığınız mutfak raflarını bir araya toplayan akıllı tasarımlı mutfak dolapları da mutfak alanlarında harikalar yaratmayı başarıyor. Bol bölmeli ve yer tasarrufu sağlayan dolap içi üniteleri her mutfakta olması gereken özelliklerin başında geliyor.

Çok fonksiyonlu mobilyalar

Weld: modern tarz Oturma Odası

Çok fonksiyonlu mobilyalar her küçük ev için anahtar. Akıllı mobilyalar, bu örnekteki gibi farklı şekillerde kullanılabilen ve depolama alanını da bünyesinde barındıran orta sehpalar oturma odaları için harika seçenekler olacaktır.

Çekmeceli bazalı yataklar

Little Lucy Willow:  tarz Çocuk Odası

Çekmeceli depolama alanına sahip karyolalar da son zamanların gözde tasarımlarının başında geliyor. Eski tip bazalı yataklarda depolama alanını kullanmak bir hayli zorken bu tasarımlar sayesinde yana açılan çekmeceleri istediğiniz her an kolaylıkla kullanabiliyorsunuz.

Çekmece içleri için düzenleyiciler

ALNO AG: klasik tarz tarz Mutfak
Mutfak çekmecelerini unutmayın! Düzenli mutfak çekmeceleri her zaman mutfakta geçirdiğiniz zamanı kolaylaştırır ve daha derli toplu bir görünüm sağlar. Bu yüzden de çekmece düzenleyicilere yatırım yapmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Kapalı dolaplar yerine açık raflar

STUDIO [D] TALE: tropikal tarz tarz Mutfak

Küçük mutfaklarda üst mutfak dolapları çoğu zaman boğucu bir atmosfer yaratılmasına sebep oluyor. Bunun yerine açık raflardan yararlanarak hem ferah bir görünüm hem de daha estetik ve modern bir fonksiyonellik kazanabilirsiniz.

Duvar nişleri

spamroom: eklektik tarz tarz Yatak Odası

Raf olarak kullanılabildikleri gibi aynı zamanda estetik açıdan da son derece sanatsal görünümler yaratan duvar nişlerini de unutmamak lazım…

Kapatılabilen mutfak tasarımı

EMILL-HOUSE: endüstriyel tarz tarz Mutfak

Ve son olarak stüdyo daireler için mükemmel bir fikir: Tamamen yok olabilen mutfak! Sürgülü dolap kapıları sayesinde kullanırken açılan, kullanılmadığında bir duvara dönüşebilen şahane bir mutfak modeli!
(içerik homify den elde edilmiştir)

DEKORASYON FİKİRLERİNİ GERÇEKLEŞTİREBİLECEĞİNİZ ANKARADAKİ EN YAKIN MERKEZ KEPEZ YAPI MARKET .
Optimum avm karşısı,koçtaş yanı Eryaman adresinde.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Türkiye de Yapı Market Pazarı

Doğal Taşların Kullanım Alanları ve Satış Yerleri

KÜÇÜK ANTRELER İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ